Özgün Koyun Özgün Koyun

E-devlet'in (turkiye.gov.tr) işleyişi

Geçenlerde turkiye.gov.tr’ye Linux kurulu bir bilgisayardan e-imza ile giriş yapmaya çalışırken yaşadığım sorun ile ilgili bir eposta gönderdim([email protected] adresine). Epostayı gönderirken belki ulaşmak isterler diye telefon numaramı da yazmayı ihmal etmedim. 4 gün sonra aşağıdaki gibi bir cevap ile dönüş yaptılar:

e-postanızda belirtmiş olduğunuz konunun incelenebilmesi için lütfen tarafımıza T.C kimlik numaranızı ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası iletiniz.

Bilgilerinize arz eder, İyi günler dileriz.

Benim TC kimlik numaramı gerektirecek nasıl bir soru sormuş olabilirim ki? Benim tek istediğim libpkcs11wrapper.so kütüphanesinin 32 bit Linux için derlenmiş dosyasının https://www.turkiye.gov.tr/bilgilendirme?konu=sikcaSorulanlar adresine eklenmesiydi.

Merak edenler için benim gönderdiğim mesaj şu şekildeydi:

https://www.turkiye.gov.tr/bilgilendirme?konu=sikcaSorulanlar sayfasında bulunan Linux için olan ibpkcs11wrapper.so download linkine tıklandığında inen dosya Linux 32 bit için değil, inen dosyanın bilgileri şu şekilde:

libpkcs11wrapper.so: ELF 64-bit MSB shared object, SPARC V9, total store ordering, version 1 (SYSV), dynamically linked, not stripped

libpkcs11wrapper.so dosyasının 32 bit Linux için olanını siteye yüklemenizi rica edeceğim.